Французинът Тони Галопен спечели 11-ия етап на „Тур дьо Франс” с време 4 часа, 25 минути и 45 секунди. Етапът от Безансон до Ойоне беше с дължина 187,5 километра. Второто място остана за германеца Джон Дегенколб, който завърши с времето на победителя. Трети се класира италианецът Матео Трентин, а още един италианец Даниеле Банти остана четвърти.

Американецът Андрю Талански, който два пъти пада, но продължи въпреки болките в последните два дни, днес отново беше съборен от колелото си при опит за атака. Въпреки болките и контузиите, той взе решение да се върне в състезанието.

Италианецът Винченцо Нибали запази лидерската позиция в генералното класиране с време 46 часа, 59 минути и 23 секунди. На второ място е австралиецът Ричи Порти, който изостава на 2:23 минути. Трети е испанецът Алехандро Валдерве на 2:47 минути, а представителят на домакините Ромен Барде е на 3:01 минути.