Защитаващият титлата си Германия се класира на полуфиналите на световното първенство в Индия, след като се наложи с 5:2 над Нова Зеландия.

Германците поведоха с 2:0 през първото полувреме след попадения ва Кристоф Менке в 15-ата минута и на Флориан Фухс в 28-ата.

Филип Вит направи 3:0 малко след почивката, но Нова Зеландия отговори с два гола за четири минути, като точни бяха Шей Макалис и Никълъс Уилсън.

Германците затвърдиха доминацията в мача, след като Мориц Фурсте и Матиас Витхаус вкараха по един гол в рамките на две минути. И двете попадения дойдоха при добавки след изпълнение на наказателни корнери.

Тимът на Германия, който се опитва да добави трета поредна световна титла към олимпийската от Пекин, завърши участието си в груповата фаза на световното първенство без загуба, след като в Група „А” записа три победи и две равенства.

В друг мач от групата Южна Корей обърна Холандия до 2:1, но това не се оказа достатъчно на азиатските шампиони за класиране на полуфиналите на планетарния шампионат.

Така „лалетата” заеха второто място в Група „А” и на полуфинала ще играе с лидера от Група „В” Австралия, докато в другия мач Германия ще играе с Англия.

Canada Канада 5 0 0 5 6 28 0

Легенда: М – мачове, П – победи, Р – равенства, З – загуби, ВГ – вкарани голове, ДГ – допуснати голове, Т – точки
Заб.: Отборите посочени с главни букви и по-тъмен шрифт се класират за полуфиналите на световното първенство.