Пабло Амат вкара и двата гола за Испания при победата на олимпийските вицешампиони с 2:0 над Южна Корея в мач за петото място на световното първенство по хокей на трева в Индия.

Успехът на иберийците означава, че те взеха последната квота за предстоящия през тази година турнир “Чемпиънс Трофи” в Германия.

Амат откри резултата още в първата минута след пас на Алекс Фабрегас, а след това се разписа и в 32-ата минута. При втория гол асистенцията бе на Давид Алегре.

Аржентина победи Индия с 4:2 в мач за седмото място на турнира. Нова Зеландия се наложи над ЮАР с 5:4 след дузпи в спор за деветата позиция на световното първенство.

Защитаващият титлата си Германия ще играе утре на финала срещу Австралия. Двубоят е повторение на решителните за титлата мачове от последните две световни първенства, които бяха спечелени от немците. Англия и Холандия спорят за бронза./БЛИЦ