Томаш Юрчо вкара два гола за успеха на Чикаго Блекхоукс при победата с 6:2 над Уинипег Джетс, но истинският герой на мача беше неизвестният вратар Скот Фостър. Той се оказа облагодетелстван от съществуващото единствено в НХЛ правило за ползване на вратар по спешност.

36-годишният страж дебютира в Лигата близо 13,5 години след последния си официален мач като хокеист. Фостър подписа с Чикаго малко преди началото на мача. Той беше привикан в отбора, след като определения за титуляр Антон Форсберг се контузи на загрявката. Титулярът Кори Крофърд не е играл от декември заради травма.

Така на вратата застана Колин Делиа, който ден по-рано беше привикан в отбора от сателитния тим Рокфорд Айс Хогс от АХЛ. 23-годишният американец отрази 23 удара, но в началото на третия период получи контузия в долната част на тялото и се наложи замяна.

Това доведе до появата в игра на 36-годишния Фостър, който при появата си на леда беше бурно посрещнат от 21 839 зрители в залата, които станаха на крака и скандираха фамилията на вратаря.

Скот Фостър направи седем спасявания и не допусна гол в 14-те минути на леда, въпреки че последният му официален мач като хокеист е на 15 октомври 2005 година като студент от Университета в Мичиган. Тогава получава три попадения за 20 минути срещу Университета „Робърт Морис“.

Очаква се Скот Фостър да бъде част от Чикаго Блекхоукс и тази нощ при гостуването на Колорадо Авъланч, тъй като се оказа, че Форсберг е аут до край на сезона. Заради контузията си Делиа няма да може да играе и това доведе до привикването на Жан-Франсоа Берюб от Рокфорд Айс Хогс.

За победата на Чикаго над Уинипег Патрик Кейн, Ерик Густафсон и Алекс ДеБринкет се отличиха с по един гол и една асистенция. Брендън Саад също беше точен. Марк Шайфли и Браян Литъл вкараха за Уинипег, а Ерик Комри отрази 36 удара.

БОСТЪН БРУИНС – Тампа Бей Лайтнинг 4:2
(2:0, 0:1, 2:1)

Бъфало Сейбърс – ДЕТРОЙТ РЕД УИНГС 3:6
(2:1, 0:2, 1:3)

Ню Джърси Девилс – ПИТСБЪРГ ПИНГУИНС 3:4 след прод.
(1:1, 1:1, 1:1, 0:1)

ОТАВА СЕНАТЪРС – Флорида Пантърс 3:2
(0:0, 1:2, 1:0, 1:0)