Двама ориентировачи от Велико Търново участваха с успех в планинското изкачване по трасето Боровец – връх Мусала с надморска височина 2925 метра. Дължината на дистанцията бе 12 километра, с денивилация на старта и финала – 1605 метра.

Победителят в състезанието Шабан Мустафа и Иван Сираков тръгнаха с доста бързо темпо, съпровождани от друг известен роден лекоатлет - Христо Стефанов. След много перипетии и обрати Сираков се класира на трето място с време 1:31,55 часа, информира sport-vt.

Четвърти е друг ориентировач от "Браун Тим" – Андрей Абаджиев. Победителят Шабан Мустафа изкачи върха за 1:26,50 часа, а вторият Христо Стефанов спря хронометрите на 1:29:30 часа.

Вчера Сираков замина за Норвегия, където ще тренира около десетина дни, а след това ще участва в световно военно първенство, което ще се проведе в Конгсберг. /БЛИЦ