Тодор Спасов завърши на престижното 11-то място във височинните скокове от 27 метра на световното първенство по плувни спортове в Казан (Русия).

Българинът събра 517,50 точки. Титлата в дисциплината спечели британецът Гари Хънт - 629,30 т. Среброто грабна мексиканецът Джонатан Передес с 596,45 т., а бронзът остана за руснака Артьом Силченко с 593,95 т.

Според регламента към точките от квалификациите в понеделник се прибавя резултата от първия скок във финала. След това първите 12 състезатели имаха право на още един скок без ограничение в коефициента на трудност.

Във финала не участва световният № 2 в дисциплината - Блейк Алдридж (Великобритания) поради контузия. Това е второто официално световно първенство за състезателите по скокове във вода от 27 м под егидата на Международната федерация по плувни спортове (ФИНА).