Веселин Топалов се класира на предпоследното, 9-то място в еднодневния турнир по шахмат - блиц, който се проведе днес в норвежкия град Ставангер преди старта на утрешния турнир по шахмат.

10-те супергросмайстори изиграха турнир по блиц в 9 кръга. Веско събра 2 точки (4 ремита и 5 загуби) и зае предпоследното, 9-то място, като на последното десето място завърши Симен Агдестейн (Норвегия) с 1,5 точки.

Победител в турнира по блиц стана световният шампион по класически шахмат Магнус Карлсен (Норвегия), който събра 6,5 точки от 9 възможни. На второ място в турнира завърши арменецът Левон Аронян - 5,5 точки, а на трето е руснакът Александър Гришчук - 5 точки.

Топалов в първия кръг игра с и загуби от "Шахматния Моцарт", както наричат младия норвежки супергросмайстор. Утре 10-те супергросмайстори започват участието си в турнира по класически шахмат в Ставангер, който ще се състои в 9 кръга и ще завърши на 13 юни.