Трети медал спечелиха гребците ни на регатата в Дуисбург (Германия). След златото и среброто вчера, днес българите взеха още едни сребърен медал. Спечели го Любомир Господинов в дисциплината скиф лека категория при младежите до 23 г. Той пресече финала за 7:39,11 мин. Победител е белгиецът Ханес Обешно – 7:36,56 мин. Васил Витанов завърши шести в същата дисциплина.

Двойката ни без рулеви Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова и днес се представиха много добре. Българките завършиха четвърти при жените. Близо три секунди не им стигнаха да вземат бронзовия медал. Вчера двете спечелиха златното отличие при жените до 23 г.

На скиф при младежите до 23 г. Георги Божилов, който вчера взе сребро, днес се нареди седми. Златко Караиванов намери място във финала при мъжете на скиф, лека категория, където се нареди пети.

В Германия гребците ни са водени от олимпийската шампионка Румяна Нейкова, която е и спортно технически директор на БФ Гребане./БЛИЦ