ЦСКА спечели по драматичен начин първия финален плейоф за титлата по водна топка. В столичния басейн „Диана” „червените” победиха трудно Локомотив Никола Нанов с 9:8 (1:1, 4:1, 4:3, 0:3).

На трибуните имаше доста публика и агитка, която подкрепяше ЦСКА. В последната част „армейците” дръпнаха с 9:5 и всичко изглеждаше решено. Локомотивци обаче успяха да върнат три гола и накрая бе повече от драматично. До изравняване обаче не се стигна заради отличните спасявания на вратаря на ЦСКА Боян торосов, който бе избран за играч на мача.

Вторият финал е в четвъртък, 10 декември 2015 г, от 19,30 ч. отново на басейн „Диана“. При нов успех „червените“ ще спечелят титлата, а при победа на „Локомотив Никола Нанов“ решителният трети двубой ще се състои в петък също от 19,30 ч.