Ню Джърси Девилс – ФЛОРИДА ПАНТЪРС 2:3
(0:0, 0:1, 2:2)
* Джаред Макан вкара победния гол за Флорида, а Роберто Луонго направи 23 спасявания. Той стана едва вторият вратар в историята на НХЛ с поне 200 победи за два различни отбора, след като има 252 успеха с Ванкувър. Другият с подобно постижение е Патрик Роа (289 победи за Монреал и 262 за Колорадо). Александър Барков и Винсънт Тротчек също бяха точни за Пантърс. Новобранците Нико Хишиър и Йеспер Брат се разписаха за Ню Джърси, а Кори Шнайдер отрази 35 удара.

ПИТСБЪРГ ПИНГУИНС – Филаделфия Флайърс 5:4 след прод.
(1:0, 0:3, 3:1, 1:0)
* Само 1:48 минути след началото на продължението Сидни Кросби отклони удар на Джейк Генцъл и шайбата влезе във вратата на Филаделфия за победния гол на Питсбърг. Срещата не течеше добре за шампионите, след като вратарят Мат Мъри беше заменен през втория период заради контузия, а в началото на третата част „пингвините“ изоставаха с два гола. Генцъл вкара два гола за Питсбърг в редовното време, а по едно попадение добавиха Патрик Хорнквист и Браян Ръст. Мъри имаше 20 спасявания преди да бъде заменен от Тристан Джери, който получи два гола от 10 удара. Шейн Гостисбиър Травис Конечни, Шон Кутюрие и Михаел Рафъл вкараха за Филаделфия. Браян Елиът отрази 47 удара към вратата на „летците“, но не успя да предотврати осмата поредна загуба на тима си.

МОНРЕАЛ КАНЕЙДИЪНС – Кълъмбъс Блу Джакетс 3:1
(2:0, 0:1, 1:0)
* Кари Прайс направи 37 спасявания, а Брендън Галахър вкара десетия си гол при победата на Монреал, с което Канейдиънс спряха серията от шест поредни успеха на Кълъмбъс. Джонатан Друан и Андрю Шоу (на празна врата) също бяха точни за „хабс“. Новобранецът Пиер-Люк Дюбоа вкара за Блу Джакетс, а Сергей Бобровски отрази 25 удара.

УИНИПЕГ ДЖЕТС – Минесота Уайлд 7:2
(2:2, 2:0, 3:0)
* Блейк Уийлър, Марк Шайфли и Кайл Конър блеснаха с по един гол и две асистенции за победата на Уинипег след пълен обрат. Джоел Армиа, Джейкъб Труба, Матийо Перео и Браян Литъл също бяха точни за Джетс, като Армиа прибави към актива си и голова подаване. Конър Хелебайк направи 17 спасявания за канадския тим, който записа четвърта поредна победа. Джейсън Зукър и Крис Стюърт се разписаха за Минесота, а Алекс Сталък отрази 21 удара.

ЧИКАГО БЛЕКХОУКС – Анахайм Дъкс 7:3
(3:0, 3:2, 1:1)
* Алекс ДеБринкет се отличи с хеттрик и асистенция, а Патрик Шарп спря головата си суша, продължила 16 мача, при победата на Чикаго. Ник Шмалц добави едно попадение и едно голово подаване, а Артьом Анисимов и Брендън Саад също бяха точни. Патрик Кейнт направи три асистенции. Кори Крофърд направи 25 спасявания. Крис Уогнър се разписа два пъти за Анахайм, а Якоб Силверберг добави едно попадение. Джон Гибсън започна на вратата на „патоците“, но след като получи четири гола от 22 удара беше заменен в началото на втората част от Раян Милър, който отрази 10 удара.