Бъки (Габрово) срещу Етър 64 е финалът в турнира за Купата на България по хандбал при жените. Финалните четворки при мъжете и жените се провеждат в габровската зала „Орловец”

Етър 64 победи Свиленград-ПУ с 34:23. „Болярките“ спечелиха абсолютно заслужено. Първото полувреме приключи при резултат 15:11. Най-много голове в мача за победителките отбеляза Соня Богданова , която се разписа 8 пъти.

В другия мач Бъки победи Шумен 98 с 25:16. В началните минути домакините показаха стабилна игра в защита и висок коефициент на реализация в нападение. В средата на първата част Бъки водеше със 7 гола аванс и това обърка играта на Шумен 98. Първата част приключи при 14:9 за тима от Габрово.

През второто полувреме шуменки върнаха бързо три гола и стопиха аванса на домакинките до 12:14. Последваха силни минути на Лора Сарандева и Силвия Атанасова от габровки, които отбелязаха по два гола. До края на мача Бъки контролираше играта. Най-резултатна в срещата стана Лора Сарандева , която отбеляза 8 гола.

Мачът за трофея при жените ще започне утре (неделя) от 14:00 часа. Двубоят за 3-4 място между Свиленград-ПУ и Шумен 98 стартира в 10:00 часа.