Ювентус победи Милан като домакин с 3:2 в дербито на 7 кръг на италианската Серия “А”. След успеха “Старата госпожа” е на трето място с шест победи и един равен и 19 точки, колкото има вторият Наполи. Лидер е Рома със седем победи от седем мача и 21 точки. Милан продължава да изпитва огромни затруднения от началото на сезона и е на 12-та позиция с едва 8 точки и само две победи от седем двубоя.

Дербито започна прекрасно за гостите от Милано, които поведоха в 20-ата секунда с гол на Мунтари. След това обаче архитект Андреа Пирло вдъхнови Юве за пълен обрат до 3:1. Полузащитникът изравни в 15-ата минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, Джовинко направи 2:1 в 69-ата минута, а Киелини довърши гостите с попадение за 3:1 в 75-ата минута. Мунтари отбеляза за 2:3 в последната 90-та минута.

Треньорът на Ювентус Антонио Конте не използва услугите на Вучинич, Лихтщайнер, Касерес и Пепе, които бяха контузени. В атака започнаха Тевес и Куалярела, като Фернандо Йоренте отново остана на резервната скамейка.

Колегата му начело на Милан Масимилиано Алегри не можеше да разчита на наказания Марио Балотели, както и на контузените Бонера, Кака, Ел Шаарави, Бирса и Силвестре.

В 8-ата минута Фабио Куалярела пропусна първото изгодно положение, след като стреля в аут от наказателното поле. Три минути след това Абиати отново спаси, този път удар на Киелини. В 15-ата минута Андреа Пирло изравни след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Натискът на Ювентус се засили с всяка изминала минута. В 18-ата минута домакините имаха нов шанс за гол. Тевес успя да спаси топка, която излизаше в аут, получи се меле, но след това бе маркирана засада на нападателя. След гола домакините продължиха да имат превес. В 25-ата минута Сапата стреля, но Буфон спаси. След това, до края на полувремето, темпото леко спадна и Милан успя да неутрализира масирания натиск на Юве от първите минути.

В началото на второто полувреме съдията пожали Филип Мексес. Защитникът повали с ръце, а след това удари Киелини в наказателното поле и можеше да получи поне жълт картон. В 52-ата минута Буфон спаси опасен удар на Робиньо. Бразилецът влезе отляво в наказателното поле и стреля по диагонала, но стражът изби. В 59-ата минута Асамоа отправи страховит шут към вратата на Милан, но топката излезе в аут. В 66-ата минута Ювентус организира страхотна атака. Пол Погба се пребори за топката отдясно, след това центрира, но негов съотборник стреля покрай левия страничен стълб.

В 69-ата минута влезлият секунди преди това Себастиан Джовинко изведе Ювентус напред в резултата – 2:1. Нападателят получи топката в наказателното поле, направи прекрасен финт срещу Констант, след което без проблем опъна мрежата зад Абиати.

В 74-ата минута гостите от Милано останаха в намален състав след втори жълт и червен картон на Филип Мексес. В 75-ата минута Андреа Пирло отново бе в основата на всичко, за да може Ювентус да поведе с 3:1. Халфът изпълни пряк свободен удар, топката се отби в гредата, след което Киелини я довкара с удар от наказателното поле. В последната 90-та минута Съли Мунтари отбеляза втория си гол в мача. Мунтари открадна топката от Погба, след което с далечен изстрел извън наказателното поле разстреля Буфон. В последните секунди Кристиян Сапата можеше да донесе и точката за Милан. След изпълнение на корнер той стреля с глава, но топката мина над вратата и Ювентус отдъхна за крайното 3:2.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 3:2
0:1 Мунтари (1), 1:1 Андреа Пирло (15)
, 2:1 Себастиан Джовинко (69) ,3:1 Джорджо Киелини (75), 3:2 Мунтари (90)

Ювентус: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Пирло, Видал, Падоин (55 - Погба), Маркизио, Асамоа, Тевес (85 - Фернандо Йоренте), Куалярела (69 - Джовинко)
Треньор: Антонио Конте

Милан: Абиати, Мексес, Сапата, Абате, Констант, Мунтари, Де Йонг (85 - Андреа Поли), Монтоливо, Ночерино (70 - Нианг), Робиньо (76 - Дзакардо), Матри
Треньор: Масимилиано Алегри

Торино, “Ювентус Стейдиъм”
Съдия: Джанлука Роки
 Жълти картони: Бонучи (Ювентус); Мексес, Констант, Де Йонг (Милан)
Червен картон: Филип Мексес (74-Милан)

Баланс: 165 мача, 58 победи за Ювентус, 59 равенства, 48 победи за Милан, г.р. 229:219
Баланс при домакинсква на Юве: 83 мача, 39 победи за Ювентус, 23 равенства, 21 победи за Милан, г.р. 133:102

Интер – Рома 0:3
0:1 Франческо Тоти (18), 0:2 Франческо Тоти (40-дузпа), 0:3 Алесандро Флоренци (44)
06.10.13
13:30 ч.
Парма – Сасуоло 3:1
1:0 Рафаеле Паладино (32), 1:1 Доменико Берарди (45), 2:1 Алеандро Роси (70), Антонио Касано (76)
06.10.13
16:00 ч.
Болоня – Верона 1:4
0:1 Качиаторе (22), 0:2 Итурбе (29), 1:2 Диаманти (52-дузпа), 1:3 Лука Тони (57), 1:4 Жоржиньо (9№)
06.10.13
16:00 ч.
Катания – Дженоа 1:1
1:0 Бариентос (60), 1:1 Никола Легроталие (87-автогол)
06.10.13
16:00 ч.
Наполи – Ливорно 4:0
1:0 Горан Пандев (4), 2:0 Гьокхан Инлер (26), 3:0 Кайехон (54), 4:0 Марек Хамшик (83)
06.10.13
16:00 ч.
Сампдория – Торино 2:2
1:0 Джанлука Сансоне (41), 1:1 Имобиле (66), 1:2 Алесио Черчи (76-дузпа), 2:2 Едер (90)
06.10.13
16:00 ч.
Удинезе – Каляри 2:0
1:0 Данило (33), 2:0 Антонио ди Натале (53)
06.10.13
21:45 ч.
Ювентус – Милан 3:2
0:1 Мунтари (1), 1:1 Андреа Пирло (15), 2:1 Себастиан Джовинко (69), 3:1 Джорджо Киелини (75), 3:2 Мунтари (90)