Арсенал постигна впечатляваща победа над Севиля с 6:0 и спечели "Емирейтс Къп" на своя стадион в Лондон. Това бе и генерална репетиция за новия сезон за отбора на Микел Артета, който ще се изправи срещу Кристъл Палас в първия си шампионатен мач в петък (от 22:00 часа).

Новото попълнение Габриел Жезус игра за първи път пред феновете на Арсенал на клубния стадион в Лондон и се отчете с хеттрик. Две попадения пък отбеляза Букайо Сака. Влезлият като резерва Еди Нкетия също се разписа.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Топчиите" решиха всичко до почивката, когато водеха с 4:0. Букайо Сака откри резултата от дузпа в 10-ата минута, като стреля в левия долен ъгъл на вратата на Боно.

В 13-ата привлеченият от Манчестър Сити Габриел Жезус вкара за 2:0, а само 120 секунди по-късно отново той бе точен - 3:0.

В 19-ата минута Сака наказа грешка на вратаря Боно и реализира за 4:0.

В 77-ата минута Жезус оформи хеттрика си, а в 89-ата и Един Нкетия се разписа след асистенция на Мартин Йодегор и Арсенал спечели с гръмкото 6:0.