Астън Вила спечели категорично с 3:0 при визитата си на Фулъм в среща от третия кръг на английската Висша лига и записа четвърта поредна победа от началото на сезона във всички турнири. Лондончани пък допуснаха трета поредна загуба в шампионата след завръщането си в елита.

Тимът на Дийн Смит реши мача много рано, след като до 15-ата минута водеше с два гола, дело на Джак Грийлиш (4) и Конър Хурихейн (15) след асистенции на Магкин.

До почивката Вила пропусна няколко положения да увеличи преднината си, но в началото на второто полувреме стигна до трети гол, реализиран от Тайрън Мингс (48), който засече топката след центриране от фаул на Хурихейн.

В 56-ата минута гол за домакините на Боби Рийд не бе зачетен след дълго разглеждане с ВАР. Съдията прецени, че е имало нарушение на Митрович. Лондончани обаче заиграха по-добре и създадоха няколко положения, но така и не стигнаха до попадение.

След успеха си тимът от Бирмингам е с пълен актив от 6 точи след два изиграни мача и заема четвърта позиция преди дербито между Ливърпул и Арсенал. Фулъм е последен без нито една спечелена точка.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 3 КРЪГ

26 септември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Брайтън - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Неал Мопе (40-дузпа), 1:1 Люис Дънк (43-автогол), 1:2 Маркъс Рашфорд (55), 2:2 Соли Марч (90+4), 2:3 Бруно Фернандеш (90+10-дузпа)

26 септември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Кристъл Палас - Евертън 1:2
0:1 Доминик Калвърт-Люин (10), 1:1 Шейку Куяте (26), 1:2 Ричарлисон (40-дузпа)

26 септември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Уест Бромич - Челси 3:3
1:0 Калъм Робинсън (4), 2:0 Калъм Робинсън (25), 3:0 Кайл Бартли (27), 3:1 Мейсън Маунт (55), 3:2 Калъм Хъдсън-Одой (70), 3:3 Тами Ейбрахам (90+3)

Тотнъм - Нюкасъл 1:1
1:0 Лукас Моура (25), 1:1 Калъм Уилсън (90+7-дузпа)

27 септември 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Манчестър Сити - Лестър 2:5
1:0 Рияд Марез (4), 1:1 Джейми Варди (37 дузпа), 1:2 Джейми Варди (54), 1:3 Джейми Варди (58 дузпа), 1:4 Джеймс Мадисън (77), 2:4 Нейтън Ейк (84), 2:5 Юри Тилеманс (88 дузпа)

27 септември 2020 г. (неделя), 21:00 часа
Уест Хям - Уулвърхемптън 4:0
1:0 Джаред Боуен (17), 2:0 Джаред Боуен (57), 3:0 Раул Хименес (66-автогол), 4:0 Себастиан Але (90+3)

28 септември 2020 г. (понеделник), 19:45 часа:
Фулъм - Астън Вила 0:3
0:1 Джак Грийлиш (4), 0:2 Конър Хурихейн (15), 0:3 Тайрън Мингс (48)

28 септември 2020 г. (понеделник), 22:00 часа: