Третодивизионният Уеска загуби у дома от Барселона с категоричното 0:4 в първи мач между двата тима от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля.

Треньорът на каталунците Луис Енрике даде почивката на големите звезди Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес, а шанс за изява получиха повечето от играчите на тима, които рядко започват като титуляри. Андрес Иниеста пък се завърна в стартовия състав за първи път от 25 октомври, когато се контузи в Ел Класико срещу Реал Мадрид.

Иван Ракитич (12) вкара първия гол в мача от пряк свободен удар, а малко след това при бърза контраатака подаде на Андрес Иниеста (15) за 0:2. Иниеста също се отчете с асистенция за гола на Педро Родригес (38), а след почивката името си сред голмайсторите на Барселона записа и Рафиня (71). Домакините създадоха няколко пред Марк-Андре тер Щеген, но така и не стигнаха до почетен гол. Реваншът на „Камп Ноу” е на 16 декември от 21:00 часа българско време.

В друга среща от 1/16-финалите Гренада победи у дома Кордоба с минималното 1:0 след попадение на колумбиеца Джон Андрес Кордоба Копете (25) и ще има крехък аванс преди реванша на 17 декември.

Уеска - Барселона 0:4
0:1 Иван Ракитич (12), 0:2 Андрес Иниеста (15), 0:3 Педро Родригес (38), 0:4 Рафиня (71)