Белгия отвя с 4:2 Дания в Брюксел в пряк спор за първото място в група 2 на дивизия "А" в Лигата на нациите. Юри Тилеманс вкара първия гол за "червените дяволи" още в третата минута, а в 17-ата Йонас Винд изравни - 1:1.

Ромелу Лукаку се разписа два пъти през второто полувреме (57 и 69-ата минути), за да даде преднина на белгийците с 3:1. Насер Шадли си вкара автогол в 86-ата минута, а Кевин де Бройне бе точен само секунди след това за крайното 4:2.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Белгия спечели групата с 15 точки и ще играе във финалната четворка в турнира Лига на нациите. На втората позиция остана Дания с 10, трети е Англия също с 10 след победата си тази вечер над Исландия с 4:0. Точни за "трите лъва" бяха Деклан Райс, Мейсън Маунт и на два пъти Фил Фодън.

Исландия приключи на последното място без спечелена точка.

ЛИГА "А"
ГРУПА 2
Белгия – Дания 4:2
1:0 Юри Тилеманс (3), 1:1 Йонас Винд (17), 2:1 Ромелу Лукаку (57), 3:1 Ромелу Лукаку (69), 3:2 Насер Шадли (86-автогол), 4:2 Кевин де Бройне (87)

Англия – Исландия 4:0
1:0 Деклан Райс (20), 2:0 Мейсън Маунт (24), 3:0 Фил Фодън (80), 4:0 Фил Фодън (84)

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ В ГРУПАТА: 1.Белгия 15 т., 2.Дания 10 т., 3.Англия 10 т., 4.Исландия 0 т.
* Белгия се класира за полуфиналите на турнира, а Исландия изпада в Лига "В"

---------------------------------

Националният отбор на Италия също се класира за финалната четворка, след като спечели група 1 в Лига "А". В последния си мач "адзурите" гостуваха на Босна и Херцеговина и се нуждаеха от задължителна победа срещу аутсайдера, за да си гарантират първата позиция независимо от изхода на мача Полша - Нидерландия. В крайна сметка воденият от селекционера Роберто Манчини тим победи с 2:0 и събра 12 точки. Нидерландия пък постигна обрат срещу Полша за 2:1, но остана на второ място с 11 точки.

Така на финалите, които ще се проведат догодина в Торино и Милано, Италия се присъедини към компанията на Белгия, Франция и Испания.

ЛИГА „А“
ГРУПА 1
Полша – Нидерландия 1:2
1:0 Камил Йозвиак (6), 1:1 Мемфис Депай (76-дузпа), 1:2 Джорджино Вайналдум (84)

Босна и Херцеговина – Италия 0:2
0:1 Андреа Белоти (22), 0:2 Доменико Берарди (68)

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ НА ГРУПАТА: 1.Италия 12 т., 2.Нидерландия 11 т., 3.Полша 7 т., 4.Босна и Херцеговина 2 т.
* Италия се класира за полуфиналите на турнира, а Босна и Херцеговина изпадна в Лига "В"