Българският национал Чавдар Янков игра цял мач за Ростов при гостуването на Криля Советов, завършило 2:2. Двубоят бе от 11-ия кръг на Висшата лига в Русия.

Вратата на домакините от Самара пази друг бивш играч на Славия - Райс Мболи.

Янков и съотборниците му поведоха с 2:0 след попадения на Александър Гацкан в 29-ата минута и на Роман Адамов в 37-ата. Криля Советов обаче се добра до точката след 2 гола на Евгени Савин - в 45-ата и 55-ата.

След равенството Ростов заема 11-ото място във временното класиране с 11 точки. Криля Советов остана на последната 16-а позиция със 7 точки.

Както е известно, Янков е част от състава на Лотар Матеус. Халфът трябва тази вечер да се присъедини към националите, които от днес са в Корсика. Във вторник "трикольорите" играят контрола със сборен отбор на Корсика от 21:00 часа българско време. В събота пък е евроквалификацията с Черна гора в Подгорица. /БЛИЦ