Челси победи Борнемут с 3:1 като гост в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига. По този начин тимът на Антонио Конте продължи похода си към шампионската титла. "Сините" от Лондон са лидери във временното класиране със 75 точки, Тотнъм е с 68, Ливърпул е с 63. "Черешките" остават 15-и с 35.

Срещата премина под диктовката на гостите. Те поведоха в 17-ата минута след автогол на Смит, който отклони топката след нескопосан шут на Диего Коста и тя спря в мрежата за 0:1. Само 180 секунди по-късно Еден Азар покачи на 0:2. Белгийската звезда овладя перфектен извеждащ пас от Нголо Канте и хладнокръвно се разписа.

В 42-ата минута Джошуа Кинг получи пас от Афобе и от границата на наказателното поле с премерен шут разстреля безпомощния Тибо Куртоа за 1:2.

В 68-ата минута Маркос Алонсо реши всичко. Испанецът изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и оплете топката в мрежата за крайното 1:3.