Челси отвя с класическото 3:0 Тотнъм в лондонското дерби от петия кръг на Висшата лига. И трите попадения за "сините" паднаха през второто полувреме. Вратарят на "шпорите" Юго Лорис беше наказан от Тиаго Силва в 49-ата минута, Антонио Рюдигер (в 57-ата)  и влезлият като резерва Н`Голо Канте, който замени Мейсън Маунт и изцяло преобрази играта на Челси, като успя и да се разпише в 92-ата минута.

Докато преди почивката беше равностойно, през втората част "сините" изцяло доминираха и дори можеха да стигнат до още по-изразителна победа.

За пръв път в историята Челси печели шест поредни лондонски дербита като гост.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Със спечелените три точки Челси е на върха в класирането с 13, колкото имат още Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Тотнъм е на седмото място с 9 точки. В следващия кръг Челси приема Манчестър Сити - на 25 септември (събота) от 14:30 часа. "Гражданите" в момента са пети с 10 точки.

Тотнъм - Челси 0:3
0:1 Тиаго Силва (49), 0:2 Н`Голо Канте (57), 0:3 Антонио Рюдигер (90+2)