Елитният Динамо (Москва) изненадващо падна при визитата си на втородивизионния Салют (Белгород) с 0:1 и отпадна от турнира за Купата на Русия още на 1/16-финалната фаза. Домакините поведоха рано с гол на Максим Яковлев (10), а гостите от столицата рядко затрудняваха защитата на Салют. След почивката в игра за Динамо се появи и Александър Кокорин, но и той не успя да помогне на тима си да стигне поне до равенство и продължения. Така Динамо се превърна в третият гранд, който отпадна днес след Рубин (Казан) и Зенит (Санкт Петербург).

В друга среща от турнира Спартак (Москва) се измъчи срещу втородивизионния Шинник, но го победи като гост с 1:0 и се класира за 1/8-финалите. Единственото попадение в мача отбеляза Дмитрий Комбаров (70) от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Глушаков. В началото на втората част от агитката на Спартак обсипаха терена с ракети и други пиротехнически средства, а един запалянко пробяга целия терен, след което се опита да се скрие на трибуните. Последвалият опит на полицаите да го задържат срещна сериозен отпор от гостуващите фенове и съдията Сергей Костевич се принуди да прекрати мача и да прибере футболистите в съблекалните.