„Ел Клопико” завърши без победител. Борусия (Дортмунд) и Ливърпул  направиха 1:1 в първия четвъртфинал за Лига Европа и оставиха всичко за реванша на „Анфийлд”.

Началото на двубоя може да бъде описано просто като класика. Агресивна немска атака и корава британска защита. Ливърпул успя да устои на напъните на Борусия.

Симон Миньоле изнесе страхотен мач и опази мрежата си, въпреки головите атаки на Обамеянг.

Напрежението се покачи сериозно в 21-ата минута при първото по-сериозно положение пред вратата на домакините. Двама играчи удариха вратаря Вайденфелер, който улови топка след центриране от пряк свободен удар, след което се наложи медиците да му оказват първа помощ.

Дивок Ориги направи разликата, след като засече пас на Джеймс Милнър в наказателното поле и откри – 0:1.

След подновяване на играта Борусия се хвърли „ва банк”, а Матс Хумелс възстанови равенството, след като засече с глава центриране от корнер в 49-ата минута.

Вайденфелер спаси Борусия на 3 пъти 3 минути по-късно. Германският вратар спаси невероятни удари на Коутиньо и Ориги.

Коментаторите правилно определиха мача като „Ел Клопико”, защото си личеше тактиката на Юрген Клоп и в двата отбора.

Двата тима не успяха да се изненадат до края и оставиха всичко за реванша на „Енфилд” след седмица.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!