Пари Сен Жермен победи Бордо с 3:0 като гост в първи мач от 25-ия кръг на френската Лига 1.

Шампионите имаха пълно надмощие над отстъпващия по класа съперник и пропуснаха да запишат още по-убедителен успех. Единсон Кавани откри резултата още в 6-ата минута след красиво изпълнение от воле Анхел ди Мария покачи в 40-ата,след като овляда перфектен пас на Верати, излезе сам срещу вратаря на "жирондинците" и технично го прехвърли за 0:2. Отново Матадора реши всичко с второто си попадение в срещата малко след почивката, засичайки от въздуха дълг пас на Ди Мария. Кавани подобри личния си рекорд и се разписа в шести пореден мач за шампионите.

С успеха ПСЖ се изравни по точки с лидера Монако. И двата тима имат по 55 точки. Трети е Ница с 52 т. Бордо остава седми в класирането с 36 точки.