Европейският и световен клубен шампион Ливърпул не може да бъде спрян към този момент. Тимът на Юрген Клоп гостува на втория в класирането Лестър и разби "лисиците" с 4:0. Роберто Фирмино вкара две попадения и се разписва в трети пореден мач, а Трент Александър-Арнолд се отчете с гол и две асистенции. Джеймс Милнър пък бе точен от дузпа.

Мърсидайдци започнаха много активно мача и натиснаха своя съперник. "Червените" можеха да излязат напред още в началните минути, когато отлични положения пропиляха Садио Мане и Мохамед Салах.

След минути египтянинът се възползва от отлично подаване на Кейта преодоля Шмайхел, но ъгълът стана много малък и вместо да потърси подаване, опита изстрел и не уцели вратата.

Доминацията на тима на Юрген Клоп обаче нямаше как да не доведе до попадение. И то дойде в 31-ата минута. След ъглов удар топката бе избита от защитата на домакините, но стигна до Александър-Арнолд, който центриране и Фирмино с глава засече топката за 0:1.

До почивката гостите изпуснаха още няколко добри положения, а "лисиците" не успяха да отправят нито един удар по посока вратата на Алисон за цялата първа част.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

След почивката Лестър се опита да промени ситуацията и започна да владее повече топката. Домакините дори успяха да отправят два удара към вратата на Ливърпул, но с това се изчерпа всичко от тях за този мач.

Само в рамките на 7 минути тимът на Юрген Клоп заби три гола. Милнър се разписа от дузпа в 70-ата минута за игра с ръка в наказателното поле.

В 75-ата Александър-Арнолд намери с отличен дълъг пас непокрития в Фирмино, който засече топката и вкара второто си попадение за 3:0. Това бе попадение номер 500 за Ливърпул под ръководството на Юрген Клоп.

Само 180 секунди по-късно самият краен защитник записа името си сред голмайсторите. Той бе намерен от Садио Мане и оформи крайното 4:0, което е най-убедителната победа за тима този сезон в първенството.

Ливърпул вече води с цели 13 точки на върха във Висшата лига и има актив от 52. Такава преднина на Боксинг Дей в цялата история на Висшата лига е имал само Манчестър Сити през сезон 2017/2018. Загубият днес Лестър е втори с 39 точки, а третият "гражданите" имат 38.

Резултатите от Висшата лига от днес:
Тотнъм - Брайтън 2:1
0:1 Уебстър (37), 1:1 Кейн (53), 2:1 Деле Али (72)

Борнемут – Арсенал 1:1
1:0 Дан Гослинг (35), 1:1 Обамеянг (61)

Астън Вила - Норич 1:0
1:0 Хюрихейн (64)

Кристъл Палас - Уест Хям 2:1
0:1 Сноуграс (57), 1:1 Куяте (68), 2:1 Аю (90)

Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 4:1
0:1 Лонгстаф (16), 1:1 Марсиал (24), 2:1 Грийнууд (36), 3:1 Рашфорд (41), 4:1 Марсиал (51)