Ливърпул разби Арсенал с 3:0 в дербито на 30-тия кръг във Висшата лига. Диого Жота откри резултата в 64-та минута. Четири минути Мохамед Салах реши всичко с втори гол. Крайното 3:0 беше оформено отново от Диго Жота в 82-та минута. Момчетата на Юрген Клоп направиха и важна крачка към завръщане в топ 4 на класирането.

Гостите започнаха по-активно срещата. а Роберто Фирмино и Фабиньо бяха близо до попадение. В 33-та минута дойде първият хубав момент и за момчетата на Микел Артета. Обамеянг центрира на задната греда, а Пепе отправи слаб, но точен удар към вратата на Алисон. Само две минути по-късно Милнър изпусна на свой ред хубав шанс за гостите.

В началото на втората част положенията продължиха да не изобилстват, като "артилеристите" успяваха да се защитават добре.

В 64-а минута все пак гостите стигнаха до така ценния гол. След центриране на Трент Алекзандър-Арнолд, Диого Жота надскочи бранителите на Арсенал, за да разстреля Лено за 1:0.

Четири минути по-късно Мохамед Салах реши всичко с втори гол. След извеждащ пас египтянинът успя да се пребори с Габриел, влезе в наказателното поле и преодоля Бернд Лено за 2:0.

Класическата победа за "мърсисайдци" беше оформена в 82-та минута. Мохамед Салах намери Садио Мане, а току преди сенегалецът да стреля Жота протегнат крак и отбеляза за 3:0.

Ливърпул събра 49 точки и е само на 2 зад четвъртия Челси. Арсенал пък заема 9-ото място с 42 точки.