Апоел Беер Шева спечели убедително с 4:0 при визитата си на Апоел Тел Авив в 16-ия кръг и записа пета поредна победа в израелския шампионат. Българският национал Йоан Стоянов изигра пълни 90 минути за гостите и асистира за третия гол.

Мигел Витор даде аванс на гостуващия отбор с попадение в 20-ата минута. Ключовият момент в двубоя дойде в края на първата част, когато Апоел Тел Авив остава с 10 души. С директен червен картон беше изгонен Йомер Синиър.

След почивката Йоан Стоянов и съотборниците му нанизаха нови три безответни гола. Еден Шамир вкара един, а Ротем Хатуел добави още два. Българският полузащитник се отчете с асистенция при първото попадение на Хатуел за 3:0.

С успеха Беер Шева събра 27 точки и заема четвъртата позиция в класирането. Апоел Тел Авив е седми с 20 точки.