Барселона победи Реал (Мадрид) с 4:3 в зрелищно Ел Класико от 29-ия кръг на Примера дивисион. Сблъсъкът на титаните ще се запомни със скандалното съдийство на Алберто Ундиано Майенко и с хеттрика на Лео Меси. 85 454 фенове на "Сантяго Бернабеу" видяха три дузпи, много нерви и красив футбол.

Срещата започна без никакво проучване и с агресия от страна и на двата отбора. В 7-ата минута Лео Меси разсече с гениален пас защитата на домакините и намери Андрес Иниеста. Халфът овладя топката и с левачката буквално разстреля безпомощния Лопес – 0:1! Футболистите на Карло Анчелоти дълго време не можеха да излязат от шока. В 13-ата минута Анхел ди Мария проби отляво и сервира топката на оставения непокрит в пеналта Карим Бензема. Френският национал обаче, вместо да скъса мрежата, стреля левашки в облаците от чиста позиция. В 19-ата минута Меси изведе Неймар в добра позиция отдясно. Бразилецът опита серия от финтове срещу Пепе, но малко преди да влезе в пеналта, защитникът му изби чисто топката. В ответната атака Реал изравни. Ди Мария получи на лявото крило и центрира пред Виктор Валдес. Над всички в наказателното поле на гостите се извиси Бензема и с глава опъна мрежата за 1:1.

В 24-ата минута комбинация между аржентинеца и Карим остана загадка за каталунската отбрана. Ди Мария направи за смях Дани Алвес и намери Бензема на 6-7 метра от вратата. Нападателят си спря топката и прониза Валдес за 2:1 и направи обрата пълен.
В 27-ата минута развихрилият се французин можеше да запише и хеттрик, но шутът му беше избит от голлинията от Пике. Детинска грешка в защитата на Реал даде възможност на Меси да излезе на стрелкова позиция и в типичен стил да се разпише – 2:2.

Аржентинецът взе топката от мрежата и тръгна към центъра, но в създалата се суматоха настъпи масово меле с участието на почти всички футболисти от двата отбора. Най-активни в блъскането бяха Пепе и Сеск Фабрегас, но всичко се размина само с по един жълт картон. В 52-ата минута Гарет Бейл сътвори уникален пробив почти от центъра до наказателното поле на Барса. Уелсецът сервира на Бензема, който отигра с едно докосване. Шутът му обаче беше отразен от Валдес. Секунди по-късно Кристиано Роналдо финтира няколко бранители, а Дани Алвес го спъна. Нарушението беше извършено извън пеналта, но съдията Майенко беше категоричен – дузпа за Реал! Португалецът изпълни хладнокръвно и Белия балет поведе отново – 3:2!

В 59-ата минута Роналдо се пребори за една топка отляво, подаде на Бензема, а французинът технично с пета отклони към Бейл. Шутът на крилото беше отразен с мъка от Валдес.

В 63-ата минута Неймар се откъсна в пеналта и падна след сблъсък със Серхио Рамос. Телевизионните повторения обаче показаха, че по-скоро бразилецът е симулирал в тази ситуация. Гузният рефер Майенко побърза да посочи “бялата точка” и да вдигне червен картон на Рамос. Меси хладнокръвно реализира дузпата и изравни – 3:3! С човек по-малко за “белите” стана много тежко да удържат натиска на развихрилите се гости. Четвърт час преди края Дани Алвес уцели гредата със силен удар от близо 20 метра. Драмата обаче съвсем не беше свършила. В 83-ата минута Щаби Алонсо и Карбахал заклещиха Иниеста в наказателното поле, халфът се строполи на тревата и Майенко наду свирката – втора дузпа за Барса и общо трета в мача! Меси я изпълни безпощадно и донесе победата на своя тим с 4:3.

Реал (Мадрид) остана втори във временното класиране със 70 точки. На върха е Атлетико (Мадрид) също със 70, но с предимство в преките двубои. Барселона е трети с 69.

РЕАЛ (МАДРИД) - БАРСЕЛОНА 3:4
0:1 Андрес Иниеста (7), 1:1 Карим Бензема (20), 2:1 Карим Бензема (24), 2:2 Лео Меси (42), 3:2 Кристиано Роналдо (55-дузпа), 3:3 Лео Меси (65-дузпа), 3:4 Лео Меси (84-дузпа)

реал_1.jpgРЕАЛ (М): Лопес, Карвахал, Пепе, Рамос, Марсело, Модрич (90 - Мората), Шаби Алонсо, Ди Мария (85 - Иско),Бейл, Бензема (66-Рафаел Варан), Роналдо
Резерви: Касияс, Коентрао, Варан, Каземиро, Начо, Ияраменди
Контузени: Кедира, Хесе, Арбелоа
Наказани: Няма

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алба, Масчерано, Пике, Дани Алвес, Иниеста, Бускетс, Шави, Неймар (69 - Педро), Фабрегас (78 - Алексис Санчес), Меси
Резерви: Пинто, Бартра, Адриано, Сонг, Алексис, Серхи Роберто, Педро
Контузени: Дос Сантос, Куенка, Пуйол

Стадион: "Сантяго Бернабеу" (Мадрид)
Съдия: Алберто Ундиано Майенко
Червен картон: Серхио Рамос (Реал, 63)
Жълти картони: Пепе, Ди Мария, Роналдо, Шаби Алонсо (Реал); Фабрегас, Бускетс (Барселона)