Нюкасъл победи с 1:0 Брентфорд в мач от петия кръг на английската Висша лига. За футболистите на Еди Хау това бе едва втори успех от старта на сезона, а за Брентфорд бе първа загуба.

Калъм Уилсън реализира единственото попадение в 64-тата минута, след като се разписа от дузпа. Малко преди това негов гол бе отменен от ВАР заради фаул в атака.

В 79-ата минута съдията Крейг Поусън отсъди втора дузпа за Нюкасъл, тъй като топката срещна ръката на Мбемо, след като Трипиър бе играл с глава. Видео-асистент реферите препоръчаха отмяна на първоначалното решение, което бе уважено от арбитъра.

В заключителните минути на срещата Уиса от Брентфорд на два пъти пропусна да изравни.

Победата изкачи отбора на Еди Хау до 11-ата позиция с шест точки, докато Брентфорд е 10-ти със същия точков актив, но "пчеличките" са с по-добра голова разлика.

Във вторник Нюкасъл ще изиграе първия се двубой в Шампионската лига от сезон 2003/04 срещу Милан. В шестия кръг на Висшата лига "свраките" ще гостуват на Шефилд Юнайтед, докато Брентфорд ще приеме Евертън.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!