Рома стартира сезон 2024/25 в Серия А с равенство 0:0 като гост на Каляри. От осем изиграни двубоя до момента от първия кръг в Серия А - шест са завършили наравно. В понеделник предстоя мачовете Лече - Аталанта и Ювентус - Комо.

Двубоят не предложи много на феновете по трибуните, като по-интересните ситуации бяха през втората част.

В 55-ата минута Лоренцо Пелегрини получи хубав пас в наказателното поле и стреля към средата на вратата, но Симоне Суфет блесна с много добро спасяване.

В 69-ата минута спряганият за трансфер в Саудитска Арабия Пауло Дибала се появи в игра на мястото на Никола Залевски.

Десет минути преди края на двубоя новото попълнение на Рома Артьом Довбик стреля с глава, но топката отскочи от напречната греда.

В 82-ата минута и Разван Марин уцели гредата, което не позволи на Каляри да поведе в резултата. Минута след това попадение на Лоренцо Пелегрини не бе зачетено заради засада.