Байерн (Мюнхен) се класира без проблеми за четвъртфиналите в Шампионската лига. Баварският колос елиминира Арсенал след победа и на реванша в Лондон с 5:1. Тимът на Карло Анчелоти спечели у дома първата среща с 5:1. За славния английски гранд пък това беше една от най-унизителните европейски вечери в историята.

„Топчиите“ започнаха агресивно и поведоха в 20-ата минута. Разписа се Тио Уолкът. Английският национал овладя пас на Оливие Жиру, нахлу в наказателното поле и буквално разстреля безпомощния Мануел Нойер с топовен шут от 10-ина метра за 1:0!

Английският национал откри резултата срещу С това попадение той записа името си в историята на турнира. То беше неговото 15-о, с което успя да задмине по брой голове в надпреварата легенди като Зинедин Зидан и бразилеца Роналдо.

Малко по-късно „артилеристите“ поискаха и дузпа след падане на Уолкът в пеналта след сблъсък с ветерана Шаби Алонсо, но реферът си замълча. В 54-ата минута всички надежди у домакините за чудо бяха изпепелени. Лоран Кошчелни събори в наказателното поле връхлитащия Роберт Левандовски и съдията Тасос Сидоропулос (Гърция) посочи „бялата точка“ и вдигна червен картон на бранителя. Полската звезда на баварците се нагърби с изпълнението на дузпата и изравни хладнокръвно – 1:1.

В 68-ата минута Алексис Санчес направи груба грешка, от която се възползва Ариен Робен. Холандецът отне топката, влезе в пеналта и матира Оспина, правейки обрата пълен – 1:2.

10 минути по-късно Дъглас Коста направи резултата 1:3. Бразилецът се разписа след самостоятелен пробив и премерен шут от границата на наказателното поле.  В 80-ата Артуро Видал вкара за 1:4. Чилиецът получи извеждащ пас от Шаби Алонсо и прехвърли технично Оспина. Но това не беше всичко. Защитата на "топчиите" приличаше в тези минути на разграден двор. След неуспешен опит за изкуствена засада отново Видал (85) направи мизерията на Арсенал пълна, оформяйки крайното 1:5 след асистенция на Дъглас Коста.

Карло Анчелоти е печелил вече 3 пъти Шампионската лига - два пъти с Милан (2003, 2007) и веднъж с Реал (Мадрид) през 2014 година. Предшественикът му в Байерн Хосеп Гуардиола не стигна нито веднъж дори до финала в трите си сезона начело на баварците.

„Артилеристите” не са преодолявали 1/8-финалите на турнира в седем поредни сезона от 2010 година насам.
За последно баварците отпадат на 1/8-финалите в надпреварата през 2011 година от Интер - 1:0 в Милано и 2:3 в Мюнхен.

Резултат с изображение за bayern munchen logoРезултат с изображение за arsenal logoАРСЕНАЛ - БАЙЕРН 1:5
  (в първия мач 1:5)

1:0 Тио Уолкът (20), 1:1 Роберт Левандовски (55-дузпа), 1:2 Ариен Робен (68), 1:3 Дъглас Коста (78), 1:4 Артуро Видал (80), 1:5 Артуро Видал (85)

Лондон, стадион: "Емирейтс"
Съдия: Тасос Сидоропулос (Гърция)

АРСЕНАЛ: Оспина, Белерин, Кошчелни, Мустафи,Начо Монреал, Рамзи (72-Коклен), Джака, Уолкот, Окслейд-Чембърлейн, Санчес (73-Лукас Перес), Жиру (72-Йозил)
Контузени: Аарън Рамзи, Пер Мертезакер, Мохамед Елнени и Санти Касорла

Старши треньор: Арсен Венгер (Франция)

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Мартинес, Хумелс, Алаба, Алонсо, Рибери, Тиаго Алкантара (79-Кимих), Видал, Робен (71-Дъглас Коста), Левандовски
Контузен: Жером Боатенг
Наказани: Филип Лам
Старши треньор: Карло Анчелоти (Италия)

Баланс от досегашните мачове: 3 победи за Арсенал, 2 равенства и 6 победи за Байерн, г.р. 27:13 за баварците.