Сенегал срази Екваториална Гвинея с 3:1 и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на африканските нации.

Фамара Диедиу (28) се разписа след асистенция на голямата звезда Садио Мане от Ливърпул и даде аванс на „лъвовете от Теранга“.

След почивката в 51-ата минута Калиду Кулибали игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът свири дузпа за Екваториална Гвинея. Последва обаче преглед на ситуацията с ВАР и съдията отмени дузпата, тъй като прецени, че ръката на играча е в естествено положение. Яник Буйла (57) все пак изравни след пас на Пабло Ганет, но Шейк Кояте (68) и Исмайла Сар (79) донесоха успеха на сенегалците. До края на срещата Естебан Обианг пропусна възможност да намали резултата четири минути преди края на двубоя.

В спор за място на финала Садио Мане и компания ще се изправят срещу Буркина Фасо в сряда от 21:00 часа, а в другия полуфинал ден по-късно се срещат домакинът Камерун и Египет.