Следващият съперник на националния отбор на България – Саудитска Арабия, отстъпи с 0:3 като гост на европейския шампион Португалия. Селекционерът на домакините Фернандо Сантош заложи на играчи, които рядко получават шанс за изява в мачовете на „мореплавателите“. Контролата се игра във Визеу.

Въпреки че използва резервите, тимът на Сантош имаше пълна доминация на терена, а саудитците не отправиха нито един точен удар към вратата на Антони Лопеш.

Мануел Фернандеш, който възражда кариерата си в Локомотив (Москва) откри резултата в 32-ата минута след асистенция на Гонсало Гуедеш. Самият Гуедеш удвои в 52-ата след пас на Рикардо Ферейра. Жоао Марио оформи крайния резултат в последната минута на мача.

Саудитска Арабия остава на португалска територия. В понеделник (13 ноември) тимът на Едгардо Бауса среща България в Лисабон. Мачът е от 19:00 часа българско време.