Словения записа престижна домакинска победа с 2:0 срещу Португалия в приятелски мач, който се игра в Любляна. За гостите цял мач изигра голямата звезда и капитан Кристиано Роналдо, завърнал се след контузия.

Първото полувреме не предложи интересни моменти, като нито един от двата отбора не успя да отправи дори точен удар.

В 53-ата минута Словения бе близо до попадение, след като Бенямин Шешко овладя топката и изстреля красив фалцов удар от границата на наказателното поле, но Диого Коща някак си спаси.

В 72-рата минута Адам Черин пое топката от Шешко и нанесе безпощаден удар към долния десен ъгъл, реализирайки за 1:0. Три минути по-късно Португалия бе изключително близо до изравнително попадение, след като центрирана топка стигна до Жоао Феликс, който засече с глава, но уцели левия страничен стълб.

В 80-ата минута Петър Стоянович намери Тими Елшник, който без да се забави шутира към левия ъгъл за 2:0. Пет минути след това пред Кристиано Роналдо се откри възможността да отбележи почетно попадение за Португалия, но Ян Облак успя да неутрализира удара на португалската звезда.

СЛОВЕНИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 2:0
1:0 Бенямин Шешко (72), 2;0 Тими Елшник (80)