Борнемут и Нюкасъл завършиха 1:1 на “Виталити Стейдиъм” в мач от втория кръг на Висшата лига.

Срещата започна с превес на гостите, но постепенно “черешките” се окопитиха и дори стигнаха до гол в 37-ата минута. Тогава Антоан Семеньо отне топката от Жоелинтон пред наказателното поле, пусна пас към Маркъс Тавърниър, който се разписа - 1:0.

"Свраките" изравниха в 77-ата минута. Антъни Гордън засече центриране на резервата Харви Барнс. В добавеното време на срещата домакините решиха, че са вкарали победен гол чрез влезлия от пейката Данго Уатара, който се разписа при корнер. След проверка с ВАР обаче попадението беше отменено заради игра с ръка на крилото.

Така Борнемут не успя да спечели и втория си мач в английския елит през този сезон след равенството 1:1 с Нотингам.