С новия си треньор Мигел Анхел Лотина Виляреал препъна лидера Реал (Мадрид), с който поделиха точките след 1:1 в мача им на “Ел Мадригал” от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион. В края на мача гостите останаха с 9 души на терена, след като Серхио Рамос и Месут Йозил получиха червени картони, а малко преди това и Жози Моуриньо бе изгонен от треньорската скамейка заради реплика към съдията. След равенството “кралският клуб” остана на върха, но само само с 6 точки преднина пред Барселона.

През първата част играчите на “жълтата подводница” с нищо не отстъпваха на звеездите на “кралския клуб” и мачът бе равностоен. В самото начало Нилмар излезе очи в очи с вратаря на гостите Касияс, който обаче отрази удара на бразилския нападател. До края на полувремето домакините имаха претенции за две неотсъдени дузпи. На два пъти се видя как Арбелоа се опитва да скъса фланелката на Нилмар, но съдията не посочи бялата точка. Реал (Мадрид) също имаше своите голови положения, дошли най-вече след статични положения. Моуриньо смени в 24-ата минута Ласана Диара, като на негово място се появи Хосе Кайехон, който пък в края на полувремето изкълчи глезена си. На почивката Кайехон бе сменен от Хамит Алтинтоп.

След паузата “белият балет” взе инициативата и натика домакините в тяхната половина. Натискът на гостите даде резултат в 61-ата минута, когато Месут Йозил изведе с пета Кристиано Роналдо, който преодоля вратаря Диего Лопес за 1:0. След гола Реал (Мадрид) продължи да доминира. Въпреки това късметът отново обърна гръб на играчите на Моуриньо, след като в 81-ата минута Маркос Сена от пряк свободен удар изненада неприятно Касияс и изравни за 1:1. Моуриньо бе изгонен за протест заради отсъденото нарушение. Четири минути по-късно и Серхио Рамос пое към съблекалните след получен втори жълт картон заради нарушение срещу Нилмар в центъра на терена. Още преди да бъде изпълнен фаула и Йозил бе изгонен заради обида към съдията и Реал (Мадрид) доигра мача с 9 души на терена. В намален състав гостите се опитаха да стигнат до победата, но не успяха въпреки удължаването на срещата с 4 минути.

След победата си Виляреал остана извън опасната зона на 17-о място с 28 точки, докато Реал (Мадрид) продължава да е лидер със 72 пункта. Преднината на “белия балет” пред Барселона обаче се стопи на 6 точки и на практика титлата започна да се изплъзва от играчите на Жозе Моуриньо, които само до преди няколко дни водеха с 10 пунта на върха.

Барселона – Гранада 5:3
1:0 Шави Ернандес (4), 2:0 Лионел Меси (17), 2:1 Диего Майнц (55), 2:2 Гилерме Сикейра (60-дузпа), 3:2 Лионел Меси (67), 4:2 Кристиан Тейо (82), 5:2 Лионел Меси (86), 5:3 Гилерме Сикейра (89-дузпа)
21.03.12
21:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Майорка 2:3
0:1 Нунес (30), 1:1 Колунга (38), 1:2 Артиме (47-автогол), 2:2 Ботиа (66), 2:3 Алваро (77)
21.03.12
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Радамел Фалкао (50), Радамел Фалкао (71), 2:1 Мартинес (90)
21.03.12
21:00 ч.
Валенсия – Сарагоса 1:2
1:0 Пабло Ернандес (9), 1:1 Апоньо (30), 1:2 Апоньо (76)
21.03.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад – Леванте 1:3
1:0 Карлос Вела (5), 1:1 Баркеро (11-дузпа), 1:2 Аруна Коне (44), 1:3 Торес (90)
21.03.12
23:00 ч.
Виляреал – Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Кристиано Роналдо (61), 1:1 Маркос Сена (81)
22.03.12
21:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Севиля
Баланс: 69 мача, 25 победи за Расинг (Сантандер), 17 равенства, 27 победи за Севиля
Баланс: 13 мача, 3 победи за Малага, 2 равенства, 8 победи за Райо Валекано

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.