Байерн се класира доста трудно за четвъртфиналите в Купата на Германия. Баварският колос победи Волфсбург с в осминафинален сблъсък.

Единственото попадение отбеляза Дъглас Коста в 17-ата минута. Бразилецът получи топката извън наказателното поле и стреля силно. Топката се отби от гредата и се оплете в мрежата на "вълците" за 1:0.

В друга среща от кръга Борусия Мьонхенгладбах се наложи над Гройтер Фюрт с 2:0 като гост. Разписаха се Оскар Венд (12) и Торган Азар (36-дузпа). Домакините играха от 18-ата минута с човек по-малко, след като Адам Пинтер получи червен картон.

Жребият в сряда вечер вече очакват Хамбургер, Арминия и Борусия (Мьонхенгладбах), а останалите 1/4-финалисти ще станат ясни утре вечер.