Базел инкасира загуба преди плейофа с ЦСКА за място в групите на Лига Европа. Избраниците на треньора Чириако Сфорца отстъпиха с 0:1 при гостуването на Сервет в мач от втория кръг на Суперлигата в Швейцария.

За бившия отбор на Мартин Петров в домакинството на Базел точен беше Алекс Шалк от дузпа в 77-ата минута.

Гостите трябваше да се справят с човек по-малко цял час, след като в 30-ата минута червен картон получи Яспер ван дер Верф.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Базел не успя да спечели и на старта на новото първенство в Швейцария преди седмица, когато направи 2:2 с Вадуц.

Очакваният с голям интерес мач с ЦСКА е в четвъртък от 21:30 часа на стадион "Санкт Якоб Парк", а залогът е място в групите на Лига Европа.

Съставът на Базел от гостуването на Сервет: 1.Джордже Николич, 5.Силван Видмер, 21.Яспер ван дер Верф, 6.Омар Алдеретe, 72.Андреа Падула, 20.Фабиан Фрай, 22.Орже Буняку (81   Самуеле Кампо), 14.Валентин Щокер (80   Афимико Пулулу), 9.Рики ван Волфсвинкел, 30.Едон Жегрова (34   Албиан Хайдари), 98.Артур Кабрал (63  Тициан Тухи)