Ига Швьонтек се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Световната №1, която защитава титлата си в Париж от последните два сезона, се наложи с 6:4, 6:2 срещу Мари Бузкова. Така Швьонтек си подари победа навръх 23-ия си рожден ден.

Полякинята, която постигна общо четири пробива срещу само един в полза на непоставената чехкиня, се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос" за шести пореден сезон.

Полската тенисистка изпита сериозни трудности и дори спаси мачбол в предишния кръг срещу Наоми Осака, а сега двубоят продължи само 93 минути.

В битка за място на четвъртфиналите Швьонтек ще се изправи срещу Анастасия Потапова, намираща се на 41-во място в световната ранглиста. Рускинята се наложи трудно със 7:5, 6:7 (6), 6:4 срещу китайката Шиню Уан, която вчера елиминира Виктория Томова.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ от миналия сезон Коко Гоф се класира за четвъртия кръг в Париж. Поставената под номер 3 американка се наложи с 6:2, 6:4 срещу украинката Даяна Ястремска. Следващата съперничка на финалистката от "Ролан Гарос" 2022 е италианката Елизабета Кочиарето.