Яник Синер спечели своята 50-а победа за сезона, след като надви американеца Алекс Микелсен с 6:4, 6:0, 6:2.

Синер, който победи Микелсен по пътя към титлата в Синсинати, е в третия кръг на US Open за четвърта поредна година. В следващата си среща водачът в ранглистата ще мери сили с Кристофър О`Конъл, победил Матиа Белучи в четири сета.

Най-добрият резултат на Синер в Ню Йорк дойде през 2022 г., когато той загуби в петсетов четвъртфинален епос срещу бъдещия шампион Карлос Алкарас.

Срещу Микелсен италианецът нямаше никакви проблеми, макар срещата да стартира с разменени пробиви. В края на първата част Синер взе аванс, пробивайки сервиса на съперника си в най-точния момент при 5:4.

Във втората и третата част №1 в ранглистата нямаше никакви проблеми и пусна едва два гейма на своя съперник.