Бразилия победи с 2:1 Испания след продължения на финала на олимпийския турнир по футбол при мъжете и отново ликува с титлата. "Селесао" успя да защити трофея си от Игрите в Рио де Жанейро 2016 г. Тогава бразилците ликуваха след успех с дузпи над Германия.

И днес можеше да се стигне до изпълнение на 11-метрови наказателни удари, след като в редовното време беше 1:1.

Матеус Куня вкара за 1:0 в добавеното време на първото полувреме, давайки преднина на бразилците, а в 63-ата Микел Оярсабал изравни за Испания.

В 38-ата минута, когато още беше 0:0, Ричарлисон пропусна дузпа за Бразилия.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Победното попадение за селекцията на треньора Андре Жардин вкара Малком. Бившият играч на Барселона и настоящ на руския Зенит се разписа за крайното 2:1 в 108-ата минута.

Ветеранът Дани Алвеш (38-годишен) и днес беше цял мач на терена за Бразилия. Другите по-известни имена в състава на олимпийските шампиони бяха на Диего Карлос (Севиля), Матеус Куня (Херта) и Ричарлисон от Евертън.

Припомняме, че на полуфиналите бразилците отстраниха трудно Мексико след дузпи, а главен съдия беше Георги Кабаков.

Бразилия - Испания 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
1:0 Матеус Куня (45+2), 1:1 Микел Оярсабал (61), 2:1 Малком (108)

Бразилия: Сантос, Дани Алвеш, Нино, Карлос, Арана, Бруно Гимараес, Дъглас Луис, Клаудиньо (106-Рейние), Куня (90-Малком), Антони (112-Менино), Ричарлисон (114-Паулиньо)

Испания: Унай Симон, Кукурея (90-Миранда), Пау Торес, Ерик Гарсия, Оскар Гил (90-Вайехо), Субименди (112-Монкайола), Мерино (46-Карлос Солер), Оярсабал (104-Рафа Мир), Асенсио (46-Брайън Гил), Педри, Олмо

Снимки: Getty Images/Guliver