Аржентина започна със загуба участието си на олимпийския турнир по футбол при мъжете, след като отстъпи с 0:2 на Австралия.

“Гаучосите” избраха да вземат в Токио  само един футболист над ограничителната възраст от 23 години – вратаря  Херемиас Ледесма от Кадис. Отделно в състава няма популярни имена.

В отбора на Австралия пък има състезатели от Манчестър Сити, Кристъл Палас, Стоук Сити, Бирмингам, Саутхямптън и Чарлтън.

Лахлан Уелс изведе австралийците в 14-ата минута след подаване отляво. В края на полувремето Франсиско Ортега от Аржентина получи два бързи жълти картона и беше отстранен. В 80-ата Марко Тилио гарантира успеха на Австралия с второ попадение с удар под гредата.

Освен червения картон съдията показа общо 12 жълти картона за доста груба игра.

В друга среща от група “С” по-рано днес Испания и Египет завършиха 0:0.

В следващия кръг “албиселесте” ще спори с“фараоните“, а Австралия ще срещне испанците.