Българските представителки в художествената гимнастика на олимпийските игри в Токио Боряна Калейн и Катрин Тасева имат шансове за попадане в утрешния финал в индивидуалното състезание-. След първите две ротации на уредите са сред първите 10.

В първата ротация двете българки изиграха съчетанията си на обръч. Тасева се представи по-добре и получи оценка от 24,450 т., което и отреди осмо място във временното класиране. Калейн беше оценена на 24,100, което беше десети резултат.

При второто си излизане Боряна и Катрин играха на топка. Калейн се представи значително по-добре. Съдиите ѝ присъдиха 25,800 и така с общ сбор от 49,900 тя се изкачи на седмо място във временното класиране. Тасева допусна неточност и получи 24,600. Така тя събра общо 49,050 точки, което я нарежда на девето място в средата на квалификацията.

Останалите две ротации ще се изиграят малко по-късно днес. Първите десет гимнастички се класират за утрешния финал. След преполовяването на квалификацията лидерки са сестрите Аверини от Русия. Дина е лидер с 55,225 точки, а сестра ѝ Арина е с 54,475. След тях се нареждат двете състезателки от Беларус Алина Харнаско (53,600) и Анастасия Салос (52,000).