Елитният Царско село записа убедителен домакински успех с 4:1 над втородивизионния Миньор (Перник). Любопитното е, че всичките голове бяха реализирани от нови попълнения в двата отбора.

Петър Атанасов, който премина в Царско село от Ботев (Враца), се разписа два пъти за успеха. По едно попадение добавиха Лукас Диас и Миси Мезу. Методи Костов беше точен за перничани.

Диас откри резултата четвърт час след началото на двубоя. Миньор изравни в началото на второто полувреме. Костов беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

В 62-ата минута беше отсъден нов 11-метров наказателен удар, но този път в полза на домакините заради нарушение срещу Ален Стеванович. Миси Мезу, който премина при столичани от Етър, стреля точно и върна аванса на Царско село.

Малко по-късно Петър Атанасов се разписа след центриране на Дилян Георгиев. Седем минути преди края бившият нападател на Ботев (Враца) добави още едно попадение в актива си.

Царско село: 30.Християн Василев (46–1.Янко Георгиев), 93.Божидар Томовски (46–4.Дилян Георгиев), 3.Мартин Кавдански, 8.Иван Бандаловски, 13.Луи Нганиони, 10.Лъчезар Балтанов (60–6.Христо Попадийн), 6.Христо Попадийн (46–14.Мартин Смоленски), 17.Лукас Диас, 7.Димо Бакалов (46–44.Ален Стеванович), 11.Андерсон (46–20. Петър Атанасов), 9.Милчо Ангелов (46–22.Миси Мезу)

Миньор (Перник): 1.Даниел Леонтиев, 2.Виктор Райчев, 3.Антон Славчев, 5.Веселин Васев, 7.Калоян Стефанов, 14.Четин Садула, 15.Емил Ценов, 17.Иван Вълчанов, 20.Андреас Васев, 25.Марсел Асенов, 26.Ивайло Димитров (99.Алекс Георгиев, 22.Ивайло Иванов, 30.Божидар Васев, 9.Методи Костов, 19.Християн Казаков, 23.Павлин Чиликов, 4.Димитър Савов, 18.Даниел Иванов, 24.Георги Купенов, 27.Борислав Георгиев)