Царско село победи Септември (Симитли) с 3:1 в контролна среща, която се игра на стадион „Арена Царско село“. Втородивизионният тим стана първия отбор, който отбелязва гол във вратата на „царeте“ този сезон. В 13-ата минута точен за гостите бе Илия Карапетров.

Царско село успя да обърне мача, а до почивката реализира едно попадение. Мирослав Будинов бе точен в 39-ата минута, след като се възползва от асистенция на Емануил Манев.

В 54-ата минута Царско село поведе с 2:1. Голът реализира намиращия се на проби кипърец Панайотис Лука. 19-годишният футболист идва от футболната академия на Аталанта. Той е юношески и младежки национал на Кипър. През изминалия шампионат Лука е бил част от словашкия Серед, където изиграва 12 мача. Той се мести от Кипър в Италия през 2016 година и става част от юношеските формации на Аталанта.

Крайното 3:1 оформи Борис Галчев малко преди края на срещата. Опитният футболист се разписа от пряк свободен удар.