Байер (Леверкузен) обърна у дома Хамбургер с 3:1 в среща от втория кръг на германската Бундеслига.

През първата част домакините бяха по-активни, но до гол не се стигна в нито една от двете врати. Още в 3-ата минута Карим Белараби бе заменен принудително и вместо него мача доигра Юлиан Брандт.

След почивката американският нападател Боби Ууд (58) изведе гостите напред в резултата след асистенция на австрийския младежки национал Михаел Грегорич. Влезлият като резерва финландски нападател Йоел Похянпало (79) изравни след пас на Юлиан Брандт. В самия край отново Йоханпало (90+1, 90+4) разстреля Рене Адлер на два пъти, за да оформи хеттрика си и крайното 3:1.

След първия си успех „аспирините” имат 3 точки. „Червените шорти” също нямат победа и остават с 1 точка.