Един от фаворитите Швеция срази непобедимия до този момент тим на Латвия с 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) в среща от група „А”  на световното първенство по хокей на лед в Германия и Франция. Головете за деветкратния световен шампион в Кьолн реализираха двама хокеисти от НХЛ - Габриел Ландескрог (10) от Колорадо Аваланч в първата третина и Елиас Линдхолм (57) от Каролина Хърикейнс малко преди края. След този успех скандинаците са четвърти в групата със 7 точки и днес играят срещу Италия от 17:15 часа българско време. Латвия е на трето място с 9 точки и в събота ще играе срещу САЩ от 13:15 часа българско време.

В същото време защитаващият титлата си тим на Канада обърна домакина Франция с 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) в Париж и записа четвърта поредна победа в група „B”. Първият гол в мача бе дело на Райън О’Райли (6), а след това Оливие Даме-Малка (10) изравни и Дамиел Флюри (22) даде преднина на „петлите”. „Кленовите листа” обаче обърнаха развоя с попадения на Клод Жиру (40) и Мард-Едуард Власич (43). Така 26-кратният световен шампион е убедителен лидер в групата си с пълен актив от 12 точки, а Франция е на шесто място с 5 точки.