Втородивизионният Криля Советов победи носителя на трофея Локомотив (Москва) с 3:2 и го елиминира на 1/16-финалната фаза в турнира за Купата на Русия.

През първата част отборите не успяха да си вкарат гол на стадион "Металург" в Самара, а след почивката Евгений Башкиров (52) даде аванс на домакините след подаване на Денис Ткачук. Алексей Миранчук (76) изравни след рикошет в крака на Тарас Михалик, но Криля Советов пак поведе в 85-ата минута след автогол на Неманя Пейчинович. В добавеното време Соломон Кверквелия (90+2) изравни за 2:2 и прати мача в продължения.

В началото на второто от двете продължения Данил Кльонкин (108) донесе първата победа на тима от Самара срещу „железничарите“ от 6 години. На 1/8-финалите Криля Советов ще гостува на Рубин в Казан.