Майнц и Хофенхайм сътвориха уникален спектакъл, завършвайки 4:4 в последния мач от втория кръг на германската Бундеслига. Домакините водеха с 4:1, но допуснаха изравняване в самия край.

Пабло де Блазис (3, 23) даде сериозна преднина на домакините, като за второто му попадение асистенцията бе на Йозтунали. Колумбиецът Джон Кордоба (27) направи разликата класическа след пас на Бел, а до края на полувремето паданаха още две попадение. Сандро Вагнер (39) намали на 3:1 след подаване на Андрей Крамарич, а Левин Йозтунали (43) възстанови аванса от три попадения за домакините, възползвайки се този път от асистенция на Де Блазис.

След почивката в 57-ата минута Бусман получи директен червен картон и домакините останаха в намален състав. Това оказа сериозно влияние и гостите вкараха бързи два гола чрез Марк Ут (71, 72) след асистенции на Крамарич и Швеглер.

В самия край Крамарич направи трета асистенция, а унгарският нападател Адам Салай оформи крайното 4:4.

След равенството Майнц спечели първа точка за сезона, а Хофенхайм е вече с 2 точки в актива си след две ремита.