Мъжкият национален отбор на България отстъпи на Канада с 0:3 (26:28, 23:25, 16:25) в среща от Лигата на нациите в Римини (Италия). "Лъвовете" изиграха два оспорвани гейма, но рухнаха психически в третия и записаха четвърта загуба в надпреварата, като имат и една победа на 12-ото място с 5 точки. Канадците са с два успеха и три поражения на десетата позиция, задминавайки "трикольорите" във временното класиране.

"Лъвовете" поведоха с 3:0 в началото на първата част и увеличиха аванса си до пет точки при 8:3, но след това бързо го пропиляха. Канадците заиграха далеч по-равностойно и борбата започна да се води точка за точка. Геймът завърши доста оспорвано, като в края му Канада имаше повече късмет и успя да спечели с 28:26 въпреки усилията на Цветан Соколов, който направи няколко точки.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Вторият гейм също бе изключително оспорван. Цветан Соколов направи 5:4 за България с мощна атака, а разликата стана четири точки след атака Николай Къртев за 13:9. Шарън Върнан-Еванс атакува в аут и "трикольорите" поведоха със 17:13, но канадците съкратиха две точки от преднината. Николай Къртев и Цветан Соколов бележеха точки за българския тим, но Канада изравни при 21:21. Борбата бе точка за точка, а в края на гейма троен блок спря атака на Светослав Иванов и канадците спечелиха с 25:23.

Волейболистите ни рухнаха в третата част, в която започнаха равностойно до 5:5, след което канадците постепенно изградиха солиден аванс с пет поредни точки. Разликата стана още по-голяма при 18:9, което предопредели и крайния изход. Канада спечели без проблеми с 25:16 и записа втора победа в надпреварата.

Най-резултатен отново бе Цветан Соколов с 23 точки (2 аса, 1 блокада), Аспарух Аспарухов приключи със 7 точки (1 блокада). За канадския тим Никълъс Хоуг реализира 16 точки (4 аса), Артур Шварц приключи с 14 точки (2 аса, 3 блокади).

Утре България среща Иран в 20:30 часа, а Канада се изправя срещу Италия в 22:00 часа.

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 0:3 (26:28; 23:25; 16:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 2, Цветан Соколов 23, Аспарух Аспарухов 7, Светослав Иванов 5, Николай Къртев 6, Стефан Чавдаров 3 - Владислав Иванов-либеро (Николай Колев, Георги Петров 1, Денис Карягин)
Старши треньор: Силвано Пранди

КАНАДА: Тейлър Сандърс, Шарън Върнан-Еванс 12, Никълъс Хоуг 16, Джон Гордън Перин 11, Артур Шварц 14, Дейниъл Дженсън Вандорн 5 - Блейър Бан-либеро (Брет Уолш, Стивън Маршал)
Старши треньор: Глен Хоуг

ВРЕМЕННОТО КЛАСИРАНЕ В ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ - ТУК!