Волейболният национален отбор на България загуби първата си контрола преди началото на европейската олимпийска квалификация в Берлин. Момчетата на Пламен Константинов отстъпиха като гости на Сърбия с 1:3 (22:25, 25:22, 25:27, 24:26) в първата проверка между двата тима, която се игра в Белград.

Мачът започна с минута мълчание в памет на наскоро починалия бивш сръбски национал Деян Бърджович. Четирите гейма бяха напълно равностойно, но "трикольорите" успяха да спечелят само втората част с 25:22.

Най-резултатен за България бе Николай Учиков със 17 точки. Николай Пенчев, който игра цял мач, завърши с 15 точки. Силна среща изигра и Теодор Тодоров, който заби 13 точки.

Втората приятелска среща между България и Сърбия е днес от 19:00 часа в Белград.

Съставът на България: Георги Братоев - 2 точки, Владимир Николов - 7, Тодор Скримов - 2, Николай Пенчев - 15, Теодор Тодоров - 13, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Светослав Гоцев - 3, Мирослав Градинаров - 7, Николай Учиков - 17, Любомир Агонцев, Владислав Иванов-либеро)