Шампионките от Марица (Пловдив) спечелиха категорично с 3:0 (25:22, 25:11, 25:7) срещу ЙЕБ-05 (Шумен) в първи четвъртфинален плейоф от първенството на НВЛ-Демакс+. Срещата бе наблюдавана от 300 зрители в залата на Пловдивски университет "Паисий Хилендарски".

Марица срещна отпор само в първия гейм. С развитието на мача шампионките напипаха темпото си и не оставиха никакъв шанс за гостите.

Старши треньорът на Марица Иван Петков започна с по-младите си състезателки, като извън формацията за девойки старша възраст бяха само централните нападателки Милена Димова и Мария Данчева, както и Силвия Андреева.

Топ реализатор с 14 точки бе Симона Николова (3 аса, 3 блокади, 38 % в атака), а Силвия Андреева добави 12 (3 аса, 45 % в нападение). За ЙЕБ-05 Росица Кирилова отбеляза 10 точки (1 блокада, 41 % в атака).

Мач №2 от серията е в Шумен на 12 март от 15:30 ч, като при нова победа Марица ще се класира за полуфиналните плейофи.